3 Ocak 2011

Necati Rezaleti


Necatiyi çok severim benim hemşerimdir, kardeşini de iyi tanırım. Bu yazacaklarımın da onun şahsıyla hiçbir alakası yoktur peşin peşin diyeyim.

Necati biliyorsunuz bundan 5 sene önce Galatasaray'ın kilit oyuncularından birisiydi. Tekniği mükemmel olmasa da oyun zekasıyla Galatasaray'da kısa sürede kendini kanıtlamıştı. Hem de Ümit Karan, Hasan Şaş ve Hakan Şükür gibi takımın abileri! varken. Ama sonra ne oldu bilinmez Necatinin katli bir celsede onaylandı. Kimi çıktı havaalanında kavga etti taraftarla dedi, kimi özel hayatı ve eşinden dem vurdu, kimi de Hasan Şaş'la saha içinde ettiği ufak tefek tartışmalar hazırladı sonunu dedi. Ama ne yönetimden ne de Necati tarafından kimse çıkıp adam akıllı sebebini söylemedi.

27 yaşında, bir forvet oyuncusu için en olgun çağında oradan oraya gönderildi. Sözde yapılacak olan Özer Hurmacı transferinin bonusu olarak ilk Ankara'ya, sonra İBB'ye sonra da Sociedad'a kiralandı. Bu süre zarfında ise Necati konusu hiç sorulmadı kimseye. Necati'ye zorla verilen 10 numaranın uğursuzluğundan mıdır bilinmez yok edildi çocuk.

Şimdi de çıkmışlar 31 yaşına gelmiş Necati'yi sırf Hagi istiyor diye geri alacaklar. Madem bu kadar disiplinsiz, madem en iyi oynayacağı çağda itin götüne sokuyorsun bir adamı da neden geri çağırıyorsun şimdi ? İBB'de yarım sezonda 12 maçta 11 gol atmış adamı Sociedad'a niye gönderdiniz? Çok mu değerli Hagi sizin gözünüzde ? Neymiş bu Hagi teknik direktörlüğü biz anlayamamışız. Bir kalemde Misimovic'i silen Hagi, bir kalemde yönetimin sildiği Necati'yi geri aklayabiliyor.

Necati'nin üzerine havaalanında taraftar salan yönetimin benim gözümde Samandıra çıkışında Rüştü'yü dövdüren Aziz Yıldırım'dan farkı yoktur. Şimdi gidin sarılın Necati'ye geriye, hoşgedin diyebilecek yüzünüz varsa tabi. Ama Necati'ye de helal olsun, o kadar Fenerbahçeli'yken bile çıkıp tek kelime etmedi yönetim hakkında, hem de adamın futbol hayatını bitirmeye kastetmişlerken.

Yerin dibine batmışsın Adnan Polat, bari Galatasaray'ı kullanma...

Ps: Coca Cola Kazım olayına ise hiç değinmiyorum, gerçek olmamasını temenni ediyorum çünkü !

5 yorum:

Al lee dedi ki...

Necati hem oyun zekasından tamamen yoksun bir adamdır hem de ayrılınca yönetime sallamıştır. Bunlar dışında sana katılıyorum.
saygılar

Schumy dedi ki...

Sen yönetime sallayan görmemişsin. Necati saf bir Fenerbahçelidir, bizim öz Galatasaraylı dediğimiz adamlarla kıyasla bakalım yönetime laf atmak nasıl oluyor ?

Oyun zekasından tamamen yoksun bir adam Schalke'ye o rövaşatayı, Sami Yen'deki derbide Rüştü'yü çalımlayıp o golü ve daha hatırlayamadığım onca güzel golü nasıl atabilir ?

Ha gol atmak oyun zekası mı oluyor dersen ona da cevap vereyim. Evet öyle oluyor, karşı karşıya kalınca eli ayağına dolanan adamlar gördü bu göz.

Koray Özdemir dedi ki...

Lincoln olayı başka. Haldun Üstünel soyunma odasında Lincoln'e gider yapıyor, tartışma çıkıyor. Haldun Üstünel sanıldığı kadar temiz bir yönetici değil. Bunları bilmeyip de eline klavyeyi alıp sallamak ne kadar kolay. Sonra da "cahil bunlar" diyerek Rıdvan Dilmen'lere sallarsınız. Peh... Bilen de yazıyor bilmeyen de. Aferin.

"A bici bici" diyerek dalga geçmeni de orta okul seviyesinde olmana bağlayıp hoş görüyorum.

Schumy dedi ki...

Anlatsana Haldun Üstünel'in asıl yüzünü ? Cidden çok merak ettim. Ama ortaokul seviyesinde olsun, malumun bilgi seviyem senin çok çok altında.

batu dedi ki...

ben necati ateş'e ihtiyacımız olduğunu düşünenlerdenim:

http://birasigarafutbol.blogspot.com/2011/01/galiba-necati-atese-ihtiyacmz-var.html

Paylaş