5 Ocak 2011

Kelimeler Kifayetsiz
Ne söylesek az Kazım transferi için. Bırakın Türkiye'yi, Dünya futbolunda en nefret ettiğim en antipatik oyuncudur kendisi. Fenerbahçe'de oynamasının bununla zerre alakası yok.

Bugüne kadar Fenerbahçe yönetimini maymun eden, adı futboldan çok skandallarla anılan, taraftara - gazetecilere açık seçik küfür eden, taraftara orasını burasını gösteren bir adam Kazım. Lafa gelince 600 yıllık Mekteb-i Sultani'ye dayanan kulübümüz diye lafa başlamayı bilenler nasıl olur da bu transferi gerçekleştirir anlamak mümkün değil.

Bugüne kadar Özhan Canaydın tarihin en kötü başkanı diye düşünürdüm ama bu sene itibariyle Adnan Polat rahmetliyi tahtından etti. Teker teker kıyaslama yapmaya gerek yok, herkes neler yaşandığını zaten biliyor.

Kazım transferi özelinde ise az birşey daha yazacağım. Dediğim gibi Fenerbahçe'den gelmiş olması hiç önemli değil. Bu taraftar Servet'i, Revivo'yu, Balic'i, Tomas'ı kabul etti, Servet hariç üçü de Fenerbahçe için önemli oyunculardı hem de. Ama Kazım'ın Fenerbahçeli olmasından öte daha büyük sorunları var. Yukarıda da dedim, adam taraftarının anasına aleni küfür eden bir adam. Şimdi onun gelişini savunanlara TT Arena'da aynısını yaparsa hiç konuşmasınlar o zaman.

Hagi ısrarla istemiş bir de Kazım'ı, ben onu adam ederim demiş. Burası adam olmayanları adam etme yeri mi acaba ? Keita, Jo, Gio, Misimovic, Elano, Lincoln... Bu adamlara yapılanları görünce aslında bize en yakışan adamın Kazım olduğuna inandırıyorum kendimi.

Adnan Polat ne kadar başkansa Hagi de o kadar teknik direktördür. Daha söyleyecek söz yok.

1 yorum:

Lionheart dedi ki...

Allah'ım sen büyüksün yarabbim.

Paylaş