28 Ocak 2011

Beşiktaş ve Seyrantepe !
Beşiktaş'ın Fi Yapı İnönü Stadı'nı büyütmek için yaptığı başvuru bu hafta içinde kabul edildi. İşin detayını çok bilmiyorum ama televizyona çıkan bir iki Beşiktaş yöneticisi 40000 kişilik bir stadın yapılacağından bahsettiler.

Fenerbahçe, Galatasaray hatta Kayserispor bile yeni bir stada sahipken Beşiktaş'ın da yeni bir stadının olması elzemdir. Aslında Galatasaray'la beraber çoktan bunu gerçekleştirmiş olmaları gerekiyordu, geç kaldılar birazcık.

Benim bahsetmek istediğim şey Beşiktaş'ın yeni stadının inşaatı süresince Seyrantepe'de maçlarını oynama isteği. Normal olarak baktığınızda "armut piş ağzıma düş" mantığıyla Seyrantepe'de maç yapmak istemeleri çok normal. Açılışta yaşanan siyasi rezaletten sonra başbakan denen kişinin çıkıp "stad zaten devletin" sözleri Beşiktaş yönetimini cesaretlendirmiş olsa gerek.

Ama herşey kağıt üzerinde olduğu gibi gerçekleşemiyor malesef ;

1 - Stadın 49 yıllık kullanım hakkı Galatasaray'a Ali Sami Yen Stadı'nın üst kullanım hakkı karşılığında verilmiş durumda. Beşiktaş'ın burada ne hakkı var ?

2 - Bu stadın inşaatı süresince, bu stadla yatıp kalkmış herşeyini bu stadın inşaat sürecine harcamış Galatasaray taraftarı var ortada. O stadda en ufak bir koltuk kırma olayında bile kendi taraftarını boğazlama konumuna gelen bu grup olası Beşiktaş'ın stada gelmesi durumunda ne yapar bilemiyorum.

3- Biz Olimpiyat Stadı çilesini çekerken, taraftar evine dönemezken, soğukta karda o yolu aşındırırken Avrupa maçlarını İnönü'de oynama isteğimize olumsuz yanıt veren Beşiktaş yönetimi hiç utanmayacak mı acaba ?

4- "Ama stad zaten devletinmiş yeaaa" diyen Beşiktaş taraftarına son sorum, İnönü stadı kimin ?

Olmaz bu işler, Galatasaray yönetimi bir rezaleti daha kaldıramaz. Yeterince rezalet çıkardılar, Polat yolda yürüyemez yemin ederim. Beşiktaş taraftarına da tavsiyem bu hafta İBB maçında yolları iyi ezberlesinler, ihtiyaç duyacaklar önümüzdeki sene...

Hiç yorum yok:

Paylaş