8 Ekim 2010

Klasik Türk Mantığı


Hiddink geldiğinde şöyle bir cümle kurmuşum.


Herhalde hayatımda ilk defa hakedenin forma giyeceği bir milli takım izleyeceğim. 4 büyüklerde oynuyor diye milli takıma çağırılanlar ve hiç haketmediği halde ısrarla bu formayı giyenler yıllarca milli takım hakkında nefret ettiğim tek konuydu. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor farketmez, formayı kim hakediyorsa o giymeli. İşin olması gerekeni budur, belki herkes bu şekilde bakmaz fakat Milli Takım Türkiye'yi temsil etmektedir, kimsenin babasının çiftliği değildir. Bu açıdan Hiddink en doğru kararı verecektir diye ümit ediyorum, yanındaki yardımcılarının yanlış yönlendirmeleri olmazsa tabi...

http://taccizgisi.blogspot.com/2010/02/hiddink-ve-aydnus.html


Bu yazıyı yazdığımda henüz Hiddink'in yardımcılarının kim olduğu belli değildi. Eğer Oğuz Çetin gibi futbol cahili, içten pazarlıklı, futbol hayatında Fenerbahçe'de oynamaktan başka hiçbir özelliği olmayan bir adamın Hiddink'in yardımcısı olacağını tahmin etseydim yukarıdaki paragrafın ilk bölümünü yazmaya tenezzül bile etmezdim.

Bu kadar sallıyorum Oğuz'a da, bakalım Oğuz bunları hakedecek ne yapmış.

1- Arda'nın yokluğunda Volkan Şen gibi formu yüksek olan bir oyuncuyu tercih etmedi.
2- Haftalardır ne oynadığı belli olmayan, ne top sürebilen ne adam gibi pas verebilen ne de pozisyon almasını bilmeyen Gökhan Gönül'ü sahaya sürdü.
3- Mevlüt gibi bir oyuncuyu kadroya bile almadı.
4- Youtube'da bile yıldız olmadığı anlaşılan, kendi takımında oynamayan, bence Türk Futbol tarihinin en balon adamı Özer Hurmacı'yı 90 dakika sahada tuttu. Bana kalsa Özer'i bırak Milli Takım'da oynatmayı, milli maçı televizyon başından bile izlemesine izin vermem.

Kimse çıkıp bu kadroyu Hiddink yaptı demesin. Oğuz Çetin denen gruplaşma denen olgunun kökünde yetişmiş bir yeteneksiz Milli Takım'ın bırakın yardımcısı kondüsyoneri bile olamaz. Bunu diyeceğimi hiç tahmin etmezdim ama Coca Cola Kazım dışında Terim'in kadro seçiminde başka hatası yokmuş sanırım...

Hiç yorum yok:

Paylaş