7 Eylül 2010

İzleyelim

Spor dışı yazdığım yazılar belki bir iki fim belki bir iki dizidir herhalde blogda. Şimdi paylaşacağım şey ise tamamen bunlardan bağımsız siyasi bir içerik.

"Sen kendi işine bak" diyenler olabilir, saygı gösteririm. Fakay paylaşmadan da edemeyeceğim.

Ben Antalya'da olduğum için referanduma malesef katılamayacağım. Pazar günü vardiyamın durumuna göre geceden otobüse binip oyumu kullanıp sonrasında uçakla geri dönebilirim. Duruma göre bakacağım artık ama oy kullanmama ihtimalim % 80.

Şimdi salt bu videoyu koyup içini doldurmamak olmaz. Bu cunta anayasasının oylandığı sene babam ve annem bu anayasaya da hayır demişler. Tabi ben hayatta değilmişim. Babam anlatır ki oy pusulalarının konduğu zarf bildiğiniz şeffafmış. Yani kimin ne oy verdiği görülüyor, bir rivayete göre de hayır diyenler açığa alınıyorlarmış. Buna rağmen annem ve babam hayır demiş. Şimdi doğal olarak yapılması gereken bu anayasa değişikliğine evet demek. Fakat anayasa değişikliğinin yapıldığı siyasi durum iç açıcı dcğil. Milletin %40'ının söz sahibi olamadığı bir ülkede belli bir zümrenin (ki Türkiye tarihinin en tehlikeli ooluşumudur) değiştirme yetkisi bulunan bir anayasayı onaylamak akıl harcı değildir. Eğer siz dedelerinizin savaşıp kan döküp kurtardığı bu ülkenin göz göre göre satılmasına, laik Atatürkçü düşüncenin yerini bağnaz şeriatçi düzene bırakmasına göz yumuyorsanız gidin EVET diyin. Yok bize uymaz diyorsanız lütfen sandık başına gidin. Bu yerel veya genel seçimler gibi önemsiz gelmesin size.

Hiç yorum yok:

Paylaş