26 Ağustos 2010

Son Düzlüğe Girilirken...

Bu takımı transfer kurtarmaz, en başında yine bunu söyleyerek başlayım da sonra vay lafını yuttun vs. muhabbeti dönmesin. Fakat takımın oynayamadığı oyun da ortada. Bir futbol takımından başka herşeye benziyorlar. Entrika, ihanet ne ararsanız var takımın içinde. Sportif başarının yanından geçilmiyor ama fanatik bir taraftar olarak az da olsa iyi futbol izlemek hakkım diye düşünüyorum. Tamam belki durumum nedeniyle milyarlar harcamıyorum takımım için ama kötü bir sonuçta sanki benden daha çok üzülen başka kimse yokmuş gibi hissediyorum.

Neyse kısa keserek bahsetmek istediğim olaya geleyim. Şu son 1 haftadır Galatasaray'a gelen giden oyuncunun haddi hesabı yok. Sırayla yazmak gerekirse Misimovic bir geldi bir gitti, aynı şekilde Emana da öyle. Tabi bunların ciddi girişimler olduğu biliniyor artık, sonuçta son haftaya girildi transfer döneminde. Son haberlere göre de Emana tamam ama Wolfsburg'un beklenmeyen Diego transferi rotayı yine Almanya'ya döndürdü. Emana'nın Rijkaard'ın ilk tercihi olmadığı ve bu nedenle Misimovic transferi olmaz diye yedekte tutulduğu söyleniyor. Gerçi bana kalırsa ikisi aynı anda alınmazsa bu takım yine tek ayakla yürümeye çalışacak gibi.

Misimovic transferi kapandı derken Diego'yu son bir hamleyle transfer etti Wolfsburg, Magath'ı çok sevdiği için Schalke'ye gidecek haberleri dolaşan Misimovic hakkında ise Schalke'nin Adnan Sezgin'i oyuncularını rakiplerine bırakmayacaklarını belirten açıklamalar yaptı. Ancak Farfan takası karşılığında bu işin olacağı kounşuluyor şimdi, olmazsa diğer alternatif bizmişiz. Hatta Van Der Vaart haberi de dolanmaya başladı Schalke için.

Bana kalırsa Farfan'ı vermez Schalke, Farfan, Diego, Dzeko üçlüsü bu ligi rahatlıkla domine edebilir eğer aşı tutarsa. Bu bağlamda Wolfsburg'dan alınacak Misimovic'in tahtı artık sallanmaktan öteye geçen Magath'a yapılacak bir kıyaktan öteye geçmeyeceği aşikar.

Uzun lafın kısası bizimkilerin eline bakıyor transfer, Schalke bir delilik yapıp Farfan'ı vermezse ya da çıkıp alın kardeşim 10m demezse bu iş bitti bence. Adnan Polat azcık laf yapacağına transfer yapmış olur işte fena mı. Ortayı Diego açtı, golü atmak da bizimkilere kaldı, attılar attılar atamadılar taklayı atacaklar.

Ps: Bu adam Lincoln'un ikizi, eğer gelirse Arda, Ayhan, Sabri falan eski günleri yad etmez umarım :)

Hiç yorum yok:

Paylaş