10 Haziran 2010

Transfer golü (!) : Stoch Fenerbahçe'deGalatasaray'ın yaklaşık 1 aydır peşinde olduğu Slovak kanat oyuncusu Stoch gün itibarı ile Fenerbahçe'ye transfer oldu. Bu açıdan bakınca 1 ayda bitirilmeyen transferin 2 günde bitirilmesi bir transfer golü gibi görünebilir ancak unutmamamız gereken bir nokta var. Galatasaray'ın oyuncuyu 5 Milyon €'ya bağlamasına ramak kala Fenerbahçe'nin ödediği inanılmaz bonservis bedeli. Tamı tamına 9 Milyon € saymışlar bonservis bedeli olarak. E ne anladım ben bu işten? Sadece "rakibin ilgilendiği adamı aldık" demek için verilen bu para kaba tabirle enayi parasıdır. Ya da Fenerbahçe'nin sene sonundaki 2-2 kutlamalarını unuttumak için yapılmış bir hamledir. Neyse hayırlı olsun diyelim. Açıkçası Stoch Galatasaray için biraz lüks bir transfer olurdu zati, hali hazırda takımda bulunan Arda ve Keita gibi çok iyi ayakları keseceğine dair umudum yoktu.

Galatasaray bu transfer hamlesine karşılık Gio ve Kewell işini çözerse benim için kafidir. Yeter de artar hatta.

2 yorum:

Drama Queen dedi ki...

Chelsea'nin kadroda gençleşme kararı aldığı bir dönemde elden çıkarttığı bir genç oyuncuya 9 milyon ödemek nasıl bir mantık işidir çözemiyorum. Ayrıca Galatasaray'ın da hali hazırda sezonun yarısını takımda geçirip alışma sürecini atlatmış Dos Santos'u es geçip Stoch için beş milyon euro yu gözden çıkartması da pek akıl karı değil.. Stoch Hollanda liginde parladı; Hollanda lig ile Turkcell Süper Lig arasındaki sertlik ve oyun anlayışı da ortada. Dos Santos ise hem İngiltere de hem de Meksika milli takımında belli bir çizgi yakalamış durumda. Hocayla da uyumlu. Yeni heyecanlar peşinde koşmanın gereği ne?

TribunselSevda dedi ki...

Güiza'ya verilen toplamda 40 milyon dolardan sonra , 21 yaşında çok büyük gelecek vaad eden bir oyuncuya verilen 9 milyona acımam....Ve bu verilen paranın meyvesi inanıyorumki gelecekte alınacaktır.

Paylaş