8 Mart 2010

Klasik 3 Skorlu Maç

Yaklaşık 3 ay önce yazdığım bir yazıda Antalyaspor ve Eskişehirspor'a karşı şanssızlığımızdan bahsetmiştim. O yazının akabinde Antalyaspor'u 2-0'dan gelip 3-2 yenmiştik ama sonrasında da aynı Antalyaspor'a Türkiye Kupası'nda saçma bir şekilde elenmekten kurtulamamıştık. Yani bize karşı ters bir takım olduğu konusunda düşüncelerim hala geçerliliğini koruyor.


Bu akşam ise bu belalı ikiliden Es Es olanıyla maça çıkıyoruz. İlk yarıda Ali Sami Yen'de oynanan maç 1-1 bitmiş ve Eskişehirspor'u yine yenememiştik. Hele hele Eskişehir'de son oynanan ve 4-2 biten maç aklıma geldikçe çekinmeden edemiyorum fakat Galatasaray'ın kilit isimlerinin formda olması da içimi rahatlatmıyor değil.


Mehmet Özdilek ve Rıza Çalımbay nedendir bilinmez Galatasaray'a karşı oyuncularını ekstra motive ediyorlar gibi geliyor bana. Bunu Mehmet ve Rıza'ya bağlamak garip görünse de Galatasaray maçlarında panter kesilen Ivesa ve Ömer'e bakında bunu rahatlıkla anlayabiliriz. Özellikle bu iki kaleciyi söylüyorum çünkü ligde geri kalan maçlarda yedikleri goller onlara olan nefretimi daha da arttırıyor. Örneğin Beşiktaş'ın 1-0 kazandığı Eskişehir maçında Ivesa'nın Ekrem'den yediği ve Fenerbahçe maçında da Alex'e kaptırıp arkasından penaltı yaptırdığı pozisyonlar... Bu akşam maçı izleyemeycek oldam da Ivesa'nın performansını izlemeyi çok isterdim.


Bu maç için tek umudum Galatasaray'ın sakatlarının çoğunun iyileşmiş olması ve takımın kilit isimlerinden Keita, Arda, Jo'nun yüksek form grafiği. Bunların yanına Neill, Sabri, Elano ve takıma yavaş yavaş adapte olduğunu göstermeye başlayan Gio da eklenince Kasımpaşa maçındaki gibi seyir zevki yüksek bir Galatasaray ihtimalimiz oldukça yüksek. Jo'ya partner gibi oynayan Gio, Keita'yla sanki 10 yıllık takım arkadaşı gibi oynayan Sabri takımda belki çok ortaya çıkmayan ama tamamlayıcı rolleri olan çok önemli iki oyuncu konumundalar. Yanına kimi koyarsan koy güzel oyunundan ödün vermeyen Neill, bana göre asıl olması gereken sol kanatta oynadığında verimi iki katına çıkan Arda ve ortasahada tam bir joker oyuncu olan Elano Galatasaray adına umut veren isimler.

İşin özü başlıkta da belirttiğim gibi bu maç klasik 3 skorlu maçlardan biri. Tabi gönlüm Galatasaray'ın kazanmasından yana. Hele ki bu bize ters gelen iki takımdan Antalyaspor'un saçma bir oyunla Fenerbahçe'ye yenildiği haftada...

Ps: Antalya'ya yerleştiğim için yazılar artık az geliyor. Herkese selamlar.

2 yorum:

koala dedi ki...

1-3 olsun, bizim olsun...

Kırmızı Adam dedi ki...

Sadece futbol yorumlayinca 3 ihtimalli oluyor...

Futbol disi konular da varmis... O zaman maalesef sonuc kacinilmaz oluyor...

Aglamiycam hakem falan diye, haketmedik hicbirsey, sefil oynadik.

Bu maclik boyle olsun, nazar boncugu...

Paylaş