10 Ocak 2010

Orduspor 0 Galatasaray 3Erol Yükseker 4. dakikada Arda'nın kaval kemiğiyle dizinin birleştirği yere tabanı geçirdiği anda maç bitti. Zaten çok fazla teknik taktik konuşulacak bir maç da değildi. Fakat açık söylemek gerekirse Erol'un hareket sonrası yüz ifadesi ve maç sonrası yapmış olduğu açıklamalardan sonra kendisine acımadım değil. Sonuçta 26 yaşında bir oyuncu, bu maçta kendini biraz gösterme şansı bulmuştu, Türk stoperlerin 25'inden sonra bir yerlere gelebildiği düşünülürse Süper Lig'e transfer olabilirdi bu maçta göstereceği iyi bir performansla. Fakat olmadı, onun adına üzgünüm.

Maçla ilgili değinmek istediklerimin başında Ordu 19 Eylül stadının zemini geliyor. Gerçekten çok güzel bakılmış sahanın zeminine. Ordu gerçi Karadeniz ili, her yer zaten yeşil ama kulübün zemine özel ilgi gösterdiği kesin. Havanın da beklenenden güzel olmasıyla beraber bir futbol şöleni yaşanıyordu Ordu'da. İlk yarı itibariyle de çok kötü oynamadı Orduspor, 10 kişi olmalarına rağmen ileri uçta biraz daha becerikli olabilselerdi ilk yarı biterken beraberliği bile yakalayabilirlerdi.

Galatasaray'da ise Ayhan ve Emre Aşık bildiğin bitmiş okeye dönüyorlar gibi sahada gezinip durdular. Bu saatten sonra Emre Aşık'ı stoper alternatiflerinde, Ayhan Akman'ı da ortasaha alternatiflerinde düşünemiyorum. Haydi Emre Aşık sözleşmesi bitecek, bitse de gitsek modunda oynuyor diyelim, Ayhan Akman'a ne oluyor ? 2012 yılına kadar sözleşmesi var, biraz oynayıp kendini gösterse ya, sene başında ne kadar önemli bir oyuncuyken ne oldu da bir anda bu duruma geldi anlaşılır gibi değil.

Maç başından beri Arda'ya tekme tokat dalan Jerry de adınan bir şekilde bahsettirmiş oldu. Arda da yedek kulübesine geldiğinde Emre Aşık'a olayları anlatırken söylenmesi en normal sözcük öbeğini ağzının dolusu söyledi zaten kendisine. İzleyenler görmüştür.

Maçın yıldızı ise herkesin de tahmin edebileceği gibi Caner Erkin oldu. Rakip zayıf olsa da yaptığı bindirmelerle ve verdiği paslarla oldukça tehlikeli oldu. Barış'ı da bu konuda alkışlamak gerektiğini düşünüyorum.

Şimdi transfer zamanı, önümüzdeki hafta içerisinde somut gelişmelerin olma ihtimali yüksek, velev ki olmadı, Emre Aşık, Gökhan Zan, Emre Güngör üçlüsüyle çıkalım Atletico Madrid maçına bari yenilgiye bir kulp takma şansımız olur...,

Edit : Resmi bir Göztepe portalında görmüştüm ilk olarak, fakat aramalarım sonucunda bulamadım. Kendileri benimle irtibata geçerse sevinirim :)

3 yorum:

Bora-MAN dedi ki...

Herkes iş birliği yapar gibi yine Arda'ya çalıştı.

Hele o Bünyamin...

Schumy dedi ki...

He bu değil miydi Arda'ya kenardan oyunu terket diyip iten sonra sarı kart veren polis !

Kırmızı Adam dedi ki...

Caner'i ne yapacagiz? Bu adamla ilgili hep olumlu konusmustum, ama birkac sefer yaniltmisti beni... Kewell giderse Caner kalir, istikrarini korusa bari...

Paylaş