22 Ocak 2010

Büyük Kayıp !


Ve Linderoth gitti. Resmi siteden yapılan açıklamaya göre kulüp dayanamayıp tek taraflı olarak fesh etmiş sözleşmeyi.

İlk geldiği sene olan 2007/08 sezonunda çıktığı toplamda 12 maçta 85 dakika oyunda kalan Linderoth geçtiğimiz sezon yakalandığı amansız ! rahatsızlık nedeniyle sadece 3 maça çıkabildi. Sözleşmesinin son senesi olan 2009/10 sezonunda kendini taraftara affettirme planları yapan Linderoth'un kaderi söylediği gibi gelişmedi.

Galatasaray'da kaldığı 2,5 sene boyunca hiçbir zaman sözleşmesinin feshi bile gündeme gelmeyen Linderoth'un sözleşmesinin neden fesh edilmediği bugün belli oldu. Tam olarak detayları bilmesem de sözleşmesinde kalan önümüzdeki 6 aylık alacağını peşin istediği söylentileri ortalarda dolanıyor. Aslında şaşırmıyorum, Linderoth Özhan Canaydın zamanında takıma kazandırılan bir isim. Takıma bugüne kadar hiçbirşey katmamış bir ismin bile, bu kadar elinin kuvvetli olduğu görülünce, acaba yapılan sözleşmelerin maddeleri nedir diye insanda büyük merak uyandırıyor.

Neyse Lincoln'ün de sözleşmesi tam olarak fesh edilmedi, Allah'tan o konuda haklıydık da para ödemiyoruz. Yolun açık olsun Linderoth, 2012 Avrupa Şampiyonası'nda 33 yaşında harikalar yaratacağından eminim.

Hiç yorum yok:

Paylaş