14 Aralık 2009

Ufak Bir Akıl Yürütme

Bursaspor 10 gün önce ismi Galatasaray'la anılan Slovan Liberec'de top koşturan Jan Blazek'i denemek için Bursa'ya getirmiş.

Ben bu adamı aslında Galatasaray'da görmek istiyordum. Fakat Pclion'un geçenlerde sorduğu 99/00 sezonundan beri Galatasaray'ın transfer ettiği 23 yaş altı yabancı oyuncular listesine göz atınca hiçbirinin takımda dikiş tutturamadığı da acı bir gerçek. Kimler vardı peki bu listede ?

99/00 Klodian Duro, Bruno Quadros
00/01 Gustavo Victoria
01/02 Mohamed Adama Sarr,
02/03 Fabio Pinto
03/04 Dániel Tözsér,Ovidiu Petre,Gabriel Tamas, Florin Bratu (23)
04/05 Franck Ribéry
06/07 Marcelo Carrusca(23)
07/08 Ahmed Barusso

Önümüzdeki sene yeni stadına geçmesi muhtemel ! olan Galatasaray'da da olağan genel kurul öncesi yönetimin yabancı kontenjanını 1988 doğumlu ve özel hayatına da çok dikkat etmeyen bir oyuncuya ayırmamasına da olumlu bakıyorum. Blazek belki de Galatasaray'da Baros'un yerini bile tutabilecek yetenekte bir oyuncu olabilirdi ama bu ihtimal için bir yabancı kontenjanı harcanır mıydı o soru işareti.

Galatasaray'ın aynı zamanda Türkiye içinden Sercan Yıldırım'la da ilgilendiğini dünya alem biliyor artık. Hatta bu transferin devre arasında gerçekleşebileceğini bile söyleyenler var. Şimdi Blazek ile Sercan'ın yolları Bursaspor'da birleşiyor. Yani Galatasaray-Blazek-Bursaspor üçgeninde sanki bir trafik var gibi görünüyor. Yönetim mantıklı olarak yabancı kontenjanını harcamadan alabileceği en iyi oyuncuyu düşünüyor, hem de Bursaspor'a sanki kendi kaynaklarından oyuncu öneriyor. Aynı zamanda Bursaspor'un da bir forvet oyuncusuna ihtiyaç duyduğunu hepimiz biliyoruz. Hatta Ertuğrul Sağlam'ın eski oyuncusu Iglesias ile sözleşme imzaladığı söylendi geçtiğimiz günlerde.

Yani işin kısası bu iki takım arasında gizli fakat ahlak kuralları çerçevesinde bilgi, para ve oyuncu transferi gerçekleştiğini düşünüyorum. Para ve oyuncu kısmı şu anda için olmasa da bilgi paylaşımı yapıldığı görülüyor. Umarım devre arasında da diğer iki transfer gerçekleşir.

1 yorum:

Kırmızı Adam dedi ki...

Blazek cok iyi transfer olur... Iyi biliyoruz bu adami, deli bir yetenek... Ozel hayat konusunda, bildigin gibi Keita ile ilgili de cok yazildi-cizildi... :)

Bursaspor ile ise bir bilgi paylasimi vs. yapildigini zannetmiyorum... Oyle bir 'centilmenlik anlasmasi' olsaydi Sercan coktan bizde olurdu.

Paylaş