23 Aralık 2009

Söylesem Tesiri Yok, Sussam Gönül Razı Değil...

Paraya ihtiyacı olmadığını kesinlikle bildiğiniz bir adamın emekli olduktan sonra tekrardan çalışmasının sebebi nedir ? Tabi bu insanın yaptığı işi de çok sevdiğini söylememiz gerekiyor. Bugünlerde Mercedes ile yılda 7 milyon euro karşılığında bir senelik anlaşmaya imza atan efsaneden bahsediyoruz.

Tamam Mercedes kendi ülkesinin takımı bu da mantıklı bir tercih. Mclaren de değil tamam, ama ne farkeder ki ? Üzerinde kırmızı kıyafetler olmadığı sürece ben izler miyim seni ? İzlemem, ama en azından acaba kazanmış mısın diye de bakarım be...

Hani birini çok seversiniz ama hata yapsa da kızamazsınız ya işte aynen o durumdayım. Böyle yolda görsem önce suratına tükürüp sonra göbeğime imza alırım. Oturup da bir tek yarışını da izlemem, görmek istemem o kıyafetlerle onu.

Peki nedir paranın içinde yüzen bir adamı efsane olduğu takımla değil de başka bir takımla yarışmaya iten ? Adrenalin bağımlılı diyen de var, kendi ülkesine olan vefa borcu falan diyen var. Bana göre hiçbiri değil. Eminim canı çok sıkıldı, Formula 1'i de özledi. Hatta belki de menajeri veya reklam aldığı şirketler zorladı. Adrenalin bağımlılı değil, öyle olsa DTM'de, Formula 2000'de falan yarışırdı. Ama DTM'de, Formula 2000'de veya Ferrari ile yarışmamasının bana göre tek sebebi baskı altında yarışmak istememesi. Sonuçta Ferrari ve Schumacher birleştiği zaman herkes yine şampiyonluk bekler fakat ne Ferrari eski Ferrari ne de Schumacher eski Schumacher. Bu sene Ferrari'yi deneyip son anda boynunda olan sakatlıktan dolayı çekildiğinde hissetmiştim, gerek F1'de rekabeti arttırdığı söylenen kısıtlamalar, gerekse Ferrari'deki teknik ekip değişikliği Ferrari'yi çok gerilere götürdü. Sonuçta o araca bindiği anda en önde olması gerekiyordu ama ne kendine ne de araca güvenebildi...

İşin özü kafasına göre takılabileceği, kimsenin işine karışmadığı bir Alman takımını seçti. Bu saatten sonra başarılar dilemeye gerek yok. Neyin başarısı, kimin için ? Kırılacak rekor mu kaldı ?

1990 yılından Mercedes minikler Go Kart Takımından bir resmi ile veda edeyim, yani ilk değil bu adamlar için çalışmışlığı. Yanındaki iki isim ise soldan sağa; Karl Wendlinger ve ... Siz tahmin edin :)

2 yorum:

SirEvo dedi ki...

Anıl, adam sana ihanetin kralını yapmış. Sen 1 hafta kendine gelemezsin. Aman bunalıma falan girme. :D

SirEvo dedi ki...

http://www.michael-schumacher.de/?page=news&story_id=90298&lang=uk

3 yıllık imzalamış adam. :D

Paylaş