10 Aralık 2009

Şehitlere Değil Kasımpaşa Maçına Üzülmüş !


Kasımpaşa mağlubiyetine kahrolmuş...
Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, gündemde yaşanan olaylara karşı Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın tepkisini böyle değerlendirdi..

Bizi bu kaostan sadece o çıkarabilir
"Çok üzülüyorum. Kayıplar oluyor... Gerçekten çok üzülüyorum." Kim diyor bunu? Yaşar Büyükanıt. Genelkurmay eski Başkanı. Hassas yürek. Sonra devam ediyor:

OYNANAN FUTBOLA TAHAMMÜL EDEMEDİM

"Fenerbahçe, tıpkı Beşiktaş gibi sezona kötü başlayıp, sonradan iyi sonuçlarla şampiyonluk yarışına ortak olabilirdi. Ama üç haftadır gerçekten çok üzülüyorum. Son Kasımpaşa maçını statta 90 dakika izledim. Oynanan futbola tahammül edemedim. Durmamam lazımdı ama,
Fenerbahçeliliğime yakıştıramadığım için terk etmedim. Takımda çok ciddi disiplinsizlik var. Gece hayatları yazılıp çizilenler, herhalde taraftarın hislerini bilmiyor. Aykut Kocaman'ın işin başında olmasını gönülden isterim...

Gerçekten üzülüyorum." (Dünkü Hürriyet'in 41'inci sayfasında vardı bu demeç... 41 kere maşallah yani.) Memleket, molotof olmuş... Her yanı cayır cayır yanıyor. 7 şehit.

Dershaneye giden İstanbullu Serap'ı toprağa verdik, Diyarbakır'da üniversiteli Aydın kim vurduya gitti, kuvvet komutanları adliyede, DTP kapatılacak mı n'olacak filan. Kasımpaşalı Meksika'da. Audili desen... Kasımpaşa mağlubiyetine kahrolmuş. Üzülüyor insan hakikaten... Aykut Kocaman işin başına geçsin kardeşim.

Ensonhaber sitesinde gördüm bu haberi. Yazık bu insanları bu mevkilere getirenlere...

5 yorum:

Schumy dedi ki...

Yazıdaki ilk hatadan dolayı özür dilerim...

Schumy dedi ki...

Doğru Arkhe haklısın. Bu adamın işi zaten bunları konuşmak.

sinek valesi dedi ki...

büyükanıt'ın üzerindeki formanın rengi senin seveceğin türden olsa umrunda olmazdı bu haber.
ya da olur da yarın bi gün Arda Turan'a siyasi bi muhabbetle ilgili soru sorulduğunda vereceği cevapları yine "Doğru Arkhe haklısın. Bu adamın işi zaten bunları konuşmak." şeklinde bi ironiyle cevaplar mısın?

Schumy dedi ki...

Sinek Valesi

Farazi soruna değil de gerçekten yaşanmış bir olayla cevap vereyim şu soruna.

Arda Turan İstanbul Emniyet Müdürü her kimse onu ziyarete gittiği zaman Arda'yı çok eleştirdim. Sen futbolcusun, mafya gibi giyinip emniyet müdürlerinin, onun bunun yanında ne işin var dedim. Arda gerçekten kimdi emniyet müdürünü ziyaret edecek ? Başkan falan olsa neyse.

Demek istediğim herkes kendi işini yapsa hiçbir sorun olmayacak. Bu kadar hassas bir dönemde de futbol ile ilgili sorulan soruya cevap vermese ölür müydü Büyükanıt ? Her maç protokol tribününde yerini alıyor zaten, benim işim futbol değil ülkenin daha önemli şeylere ihtiyacı var dese çok mu garip olurdu yani ?

Schumy dedi ki...

Arkhe bu adam emekli olunca üzerindeki kimlikten komple sıyrılıyor mu yani ?

Sen Büyükanıt öncelikle futbol konuşmalı diyorsun diye ben de seninle aynı şeyi düşünmek zorunda değilim. Ben yukarıda ne dedim, hangi takımlı olduğunun önemi yok herkes işine baksın yeter.

Ayrıca bir yorum yetmemiş iki tane yazmışsın, saygı çerçevesinde olanını yayınladım, ikisi de aynı şeyi söylüyordu özünde.

Paylaş