18 Aralık 2009

Şampiyonlar Ligi'nin Kesiştirdikleri


Şampiyonlar Ligi'nde kuralar çekildi. Güzel eşleşmelerin yanısıra ilgi çekici eşleşmeler de oldu. Takımların rekabeti kadar bazı isimler açısından da özel maçlar izleyeceğiz.

İlk olarak Şubat ayında Milan'a geri döneceğini açıklayan David Beckham. Efsanelerinden birisi olduğu Manchester United ile birkaç ay sonraki kulübü Milan karşı karşıya gelecek. Hem Beckham hem de Manchester United taraftarları için özel anlamlar taşıyan bir kesişme bu.

Yine bu yol kesişmelerin belki de en hiddetlisi ve gergin geçmeye adayı ise Mourinho ile Chelsea arasında yaşanacak. Eski takımı ile eşleşen Jose, Chelsea'yi devirmenin planlarını şimdiden yapmaya başlamıştır kanımca. Elini ne kadar çabuk tutarsa kardır zaten. Zira Chelsea önünde işleri çok zor olacak. Bir yanda İtalya Ligi Şampiyonlukları ile mutlu olmayan Inter ve Başkanı, diğer yanda ise yeniden İngiltere'de olacak Portekizli. Bakalım neler olacak!

Karim Benzema da eski takımı Lyon'a karşı mücadele edecek. Lyon başkanı kuradan mutlu görünüyordu. Luca Toni de İtalya yollarını tutmazsa eski takımı Fiorentina'ya karşı mücadele edecek Devler Ligi'nde. Son olarak Aliaksandr Hleb'in bugünlerde kiralık olarak formasını giydiği Stuttgart'ın da Barcelona ile eşleşmesi Almanlar ve Hleb için şanssız bir kura oldu doğrusu.

Hiç yorum yok:

Paylaş