15 Kasım 2009

Homesick...

Arjantin taraftarı olmama rağmen Tevez'e çok fazla sempati duymuyorum. Belki de her transferinde üzerinden para yiyen şahıslardan, belki de gittiği her takımdan saçma sapan nedenlerden dolayı ayrıldığından, bilemiyorum. Gül gibi Manchester'dan Ferguson ile anlaşamıyorum diye ayrıldı. Belki çok forma giyemiyordu tamam, ama iki sene üstüste Şampiyonlar Ligi Finali oynadı bu adam. Hangi oyuncu böyle inişli çıkışlı bir kariyere sahipken gittiği bir takımda iki sene üstüste Şampiyonla Ligi Finali oynama şansı yakalayabilir ? Chelsea ile oynanan finalde ilk 11 başlayıp 101 dakika sahada kalmış hem de.

West Ham'dan Manchester'a geçtiği sene Premier Lig, Şampiyonlar Ligi ve Fa Cup dahil olmak üzere toplamda 48 maç oynayıp 19 gol atmış, ortalama olarak da 72 dakika sahada kalmış. Zaten onun fiziğinde bir adam için de gayet normal bir ortalama diyebiliriz. Zaten o sene takımın gol yükünü çeken Ronaldo 45 maçta 39 gol atarken Tevez'in adının pek anılmaması gayet normal.

Manchester'daki ikinci senesinde Premier Lig, Şampiyonlar Ligi, Fa Cup, Lig Kupası, Community Shield ve Süper Kupa maçı dahil olmak üzere 49 maça çıkıp 15 gol atmış ve ortalama 67 dakika sahada kalmış. Çok düşük bir ortalama değil bana göre. İstatistiklere göre konuşmak da çok akıllıca değil aslında. Oyuncunun hangi dakikada oyundan alındığı, oyundan alınırkenki psikolojik durumu veya 11 çıkmayı beklerken yedek soyunduğu maçlar çok çok önemli etkenler. Fakat Arjantin'den kalkıp Dünya'nın en iyi liglerinden birine, hatta çoğu kişiye göre en iyi ligine gelip arka arkaya iki Şampiyonlar Ligi Finali oynayıp, mutsuzum deyip gidemezsiniz. Eğer normal bir insansanız bunu istememelisiniz bile.

Ferguson'la problemlerini bahane edip şehrin diğer takımı City ile sözleşme imzalamayan Tevez'in asıl derdi belli oluyordu. Arapların satın aldığı takıma ve transfer ettiği oyunculara normal kazançlarının 2 3 katını gözlerini kırpmadan teklif eden Manchester City'ye imza attı. Haftalık kazancı 140.000 pound olarak açıklandı. Tam olarak hesaplayamadım ama Lampard ve Gerrard'la aynı parayı aldığını söylesem yeterli olur herhalde. O parayı edip edemeyeceğine siz karar verin artık.

Bu arkadaş şimdi de çıkmış "Dünya Kupası'nı Arjantin kazanırsa futbolu bırakabilirim, ya da Boca Juniors'da futbol hayatıma devam edebilirim" demiş. Kısaca "Bana bu para ölene kadar zaten yeter, daha fazla kasmaya gerek yok" anlamına geliyor bana göre. Dünya Kupası'nı Arjantin'in bu oyunla kazanamayacağı zaten belli olduğuna göre başka bahaneler bulması lazım.

Bu adamın Homesick olduğunu 3 sene önceki Football Manager oyunu bile biliyordu. Sürekli bir sıla hasreti, bir yuva özlemi çeker durumda homesick homesick dolanıyordu arkadaş. Parayı bulana kadar dayandı şimdi de kaçmaya bakıyor. Önceden de dediğim gibi ülkesinde kalsa 5 kuruş kazanamayacak bir adamdan 5 kuruş bulunca beklenen hareketler bunlar. Her parayı bulan psikolojim bozuldu deyip Adriano, Tevez gibi kafa dinlemeye kaçmaya başlarsa işimiz var demektir...

2 yorum:

SirEvo dedi ki...

Adriano'nun bi tarafını yala sen. :D
İllaki sevdiğim adama b*k atçan. Futbolcu yok sanki böyle kaçan alala :@

SirEvo dedi ki...

Adriano'ya 30 verdiler de bi karnesini çıkar bakalım, bir inceleme yap bekliyorum senden. 30luk mu 300luk mu oynamış. :D
Inter'e gelip gitmesi arasındaki performansı...

Paylaş