29 Ekim 2009

YASSAK HEMŞERİM YASSAK‏ !!!

Geçtiğimiz günlerde İngiltere Futbol Federasyonu, Premier Lig takımlarından Portsmouth'a yurtdışı ve yurtiçi transfer yasağı getirdi. Takım diğer kulüplere olan transfer borçlarını ödeyene kadar da yasağın devam edeceğini bildirdi.

Oysa kulüp sevenleri için herşey sezona toz pembe başlamıştı. Takım bünyesinde David James,Frederic Piquionnne,Aruna Dindane,Mokoena,O'Hara,Utaka,Finnan gibi oyuncuları barındırıyordu. Kulübün hisseleri Arap iş adamı Al Fahim tarafından satın alınmıştı. Akıllarda yeni bir M.City mi doğuyor ? sorusu doğuyordu. Pompeyler için de bundan iyisi düşünelemezdi.

Rüyalar kısa sürer derler ya, Portsmouth için de rüyalar ve düşler kısa sürdü. Sportif başarı nerdeyse sıfırdı. Çünkü mağlubiyetler ard arda geliyor ve takım son sırada tek başına körebe oynuyordu. İdari bakımdan ise memnuyetsizlikler mevcuttu. 7. haftada takımın hisselerinin %90' ını Arap işadamı Ali Al Faraj satın alıyor ve Premier ligi Arap oyun parkına çeviriyordu.

3 hafta sonra olan oldu, transfere yasak geldi ve Al Faraj' dan açıklamalar geldi. ''Trilyoner değilim, futboldan da anlamam. Yatırım olsun diye kulübü satın aldım. Bir an önce sahip olduğum hisseleri satma arzusundayım...''. Bu açıklama Pompeyler' e vurulucak son darbeydi belkide. Neyseki tek tesellileri ezeli rakipleri Southampton' ın kendilerinden iki lig altta yer alması.

Bilindiği üzere İngiltere Futbol Federasyonu daha önce de şampiyonluğun iddialı ekiplerinden Chelsea' ye sözleşmesi devam eden oyuncuyu ayarttığı gerekçesiyle 2 yıl boyunca transfer yasağı getirmişti. Chelsea yöneticileri de Nasreddin Hoca' yı okumuş olsa gerek bugünün işini yarına bırakmadı ve nerdeyse tüm oyuncuları ile sözleşme yeniledi.

Dün gece gördüğüm rüyayla devam edeyim. Süper Lig' de henüz maçlar oynanmamış ve transfer sezonu yeni yeni başlamaktadır. Ancak bir anda bir olay patlak verir. Federasyon kendinden beklenmeyen bir uygulamaya gidip X Topuz :) adlı oyuncunun transferinde yaşanan GS-FB-BJK-TS kapışması ve sonrası yaşananlar, artı kulüplerin mali yapısındaki bataklıktan dolayı 4 takıma da 2 sene transfer yasağı getirmiştir. Sonrası mı ? Sanırım bunları sizde tahmin edersiniz. 4 başkan kanka olmuş ve protesto için maçlara PAF takımlarıyla çıkma kararı almış. Diğer bir ihtimal kulüplerimiz Arap işadamlarına satılmış... Rüyamın sonu mu? İngiltere Tavuk(merak etmeyin biz hindi değiliz) biz ise yumurta olmuşuz, İbrahim Tatlıses' den ''Ben nerde yanlış yaptım'' şarkısını dinlemeye başlamışız.

Eminim siz de herkes gibi kulüplerin borçlarından rahatsız oluyorsunuzdur. Bir gün UEFA' dan Şampiyonlar Ligi ve UEFA maçları için kulüplerimize ''YASSAK HEMŞERİM YASSAK'' duyurusu gelirse hiç şaşırmayalım.

Hiç yorum yok:

Paylaş