30 Ekim 2009

Turkish Brian Clough


They Love me for what I'm not... They hate me for what I am...

Böyle demiş İngiltere tarihine adını altın harflerle yazdıran Brian Clough. Çoğunuz izlemiştir herhalde The Damned United' ı. Ben de filmi izledikten sonra öğrendim kendisinin hayat hikayesini. Filmde detaylı olarak anlatılan Leeds United kulübü ile alakalı olan kısımlar olsa da kariyerinin tavan noktası 1979 Şampiyon Kulüpler Kupası' nı bir zamanların taşra kulübü olan Notthingham Forest' la kazanması. Derby County' yi ikinci ligin dibinden alıp sadece 2 3 oyuncu transferiyle birinci lige çıkarması da takdire şayan başka bir başarısı.

Neyse durduk yere Brian Clough' dan bahsetmemizin elbette bir sebebi var. Belki de aynen onun gibi bir takımı bir iki oyuncu takviyesi ile küllerinden yaratıp şampiyonluk yarışına sokan bir adam var ülkemizde. Ayrıca sadece sportif başarı yönünden değil ağzından çıkanı kulağının duymamasıyla da tıpatıp aynı bu iki isim. Tahmin etmişsinizdir ki bu isim Bülent Uygun.

Bir anda ne oldu da Bülent Uygun aklına geldi diye soranlar olabilir. Efendim kendisi 3. lig takımlarından Nilüferspor' a danışmanlık yapacakmış. İşte bu haberi gördüğüm anda aklıma Brian Clough geldi. Yoksa... yoksa... dedim içimden. Yoksa gerçekten Bülent Uygun Brian Clough' un Notthingham Forest' ı yeniden yarattığı gibi bir proje mi düşünüyor ? Olabilir de olmayabilir de. Bülent Uygun bu ne yapacağı belli olmaz. Sonuçta 5 ve 7 gol yeme ihtimali olup 6 yeme ihtimali olmayan bir hoca o. Bakalım ne olacak, zaman herşeyi gösterecek, ama Bülent Uygun ekranlara geri gelene kadar da eskisi gibi tadım tuzum yerinde olmayacak :)

1 yorum:

SirEvo dedi ki...

Ya bi geçsin o işleri. :)
Cacık olmaz bundan cacık.
Anca salak salak konuşmayı bilir sonra gider 5-10 tane de yer. Beyinsiz.
3. ligteki o takımı alıp amatör kümeye düşürtür bu. Sivas'ı 2 senede tepelere taşıyıp, 1 ayda süründüren yine kendisi.
Süper Lig'den uzak dursun lütfen!

Paylaş