13 Ekim 2009

Telli Telli Telli Şu Telli Turnam


Galatasaray Spor Kulübü' nün bütün basın toplantılarına katılır bu arkadaş. Rijkaard' ın, Adnan Polat' ın ya da oyuncuların bütün basın toplantılarında öyle bir yerde oturur ki kabak gibi görünür ve sorduğu her soru da ya boş gereksiz ya da polemik yaratmayı amaçlayan sorulardır. Tabiki de basın toplantılarına gelecek, adam Galatasaray muhabiri diyenleriniz olabilir ama Türkiye' de yoktur ki bir örneği, muhabirliğini yaptığı kulübe bu kadar yalan dolan haberler yapan bir gazeteci. Galatasaray' ın aldığı (sözde) başarısız sonuçlardan sonra da Rijkaard' ı Milan' a ( ya da herhangi bir yere ) gönderme kampanyasında başı çekiyor kendisi.

Gönderemediler gitti şu adamı, Galatasaray Kulübü Rijkaard' ın sözleşmesini uzatmayı düşünürken, Rijkaard Milan' a transferini ağzıyla yalanlarken bunlar hala Rijkaard gidiyor, yanında Arda' yı da götürüyor gibi haberler yapıyorlar utanmadan.

Adnan Polat çok akıllı bir adam, Arda' yı bugün 30 milyon euroya bile satsa önümüzdeki başkanlık seçiminde bunun önüne konulacağını çok iyi biliyor. Ayrıca Rijkaard' ın da başlı başına seçim kazandırabilecek bir unsur olduğunun da farkında. İşin komiği Erhan Telli ve genel yayın yönetmeni Fatih Altaylı da bunun farkında. Giyidiyorlar da giydiriyorlar önüne gelene.

En sonunda dayanamadı yönetim, ufak sinek mide bulandırır çünkü. İsim, kurum belirterek güzel bir yanıt verdiler Erhan Telli' ye resmi site üzerinden. Aslında ne gerek var değil mi ? Kimdir ki Erhan Telli ? Arkasında Fatih Altaylı gibi Galatasaray Liseli bir yayın yönetmeninin olduğu bir muhabir müsvettesi desem yanlış olmaz. Ne demektir bu ? Az kaldı seçimlere ve kılıçlar çekildi. Tek beklediğim Lise destekli birinin çıkıp size Türk futbol tarihinin en kariyerli hocasını vaad ediyorum demesi. Tarih tekerrürden ibarettir ne de olsa değil mi ? ...

Hiç yorum yok:

Paylaş