22 Ekim 2009

Şampiyonlar Ligi'nde garip hafta...

Şampiyonlar Ligi'nde ilginç hafta devam ediyor. Dün Katalunya semalarında horon tepen Gökdeniz'in golüyle yenilen Barcelona'dan sonra bugün de Real Madrid kendi evinde Milan'a 2-3 kaybetti. Ronaldo'ya bağlı sistem Ronaldo'suz bir hiç gibi gözüküyor. Kaka eski takımına karşı yokları oynadı, keza Xabi Alonso'da öyle... Bu durumda "O yediğin paralar çıkar bir yerinden Perez efendi" denir sanırım.Barnebeu'da Madrid'i dağıtan Pato.Fiorentino Perez bir kaç gün uyumaz artık. O kadar harcanan paradan sonra arka arkaya yaşanan hayalkırıklıkları herhalde ki uykularını kaçıracak adamın. Pellegrini o kadar adamdan bir B planı çıkaramıyorsa atsın kendini denizlere. (Hehehe)

Sırada haftanın skorları var. Hakikaten çok ilginç bir hafta olmuş. Unirea sürprizlere devam ediyor. Rangers'a deplasmanda 4 gol attılar, bu goller sonrası doğal olarak 79.dakika civarlarında taraftarlar terketmeye başladı Ibrox Park'ı. O terkedenler Unirea'nın 4.golünü kaçırdılar ama yapacak bir şey yok. Dünden schumy bahsetti, ben bugüne devam edeyim...


Kaynak: uefa.com

 Mustafa Denizli Şampiyonlar Ligi'nde siftahını deplasmanda Wolfsburg karşısında yaptı. Grafite durduk yere kızardı maçta. Direk atılıdığı için 2 maç tatil o'nu bekliyor. Beşiktaş maçından sonra dikkatimi çeken olay ise alınan 1 puana bu denli sevinilmesi oldu. Tamam haklı olabilirler sevinmekte, puan aldıkları takım Almanya şampiyonu ama Beşiktaş'ın kronikleşmeye başlayan gol atma sorunu bugün de devam etti bunu göz ardı etmemek gerek bence.

Bobo'nun harcadığı pozisyon net gollüktü, o gol olsaydı eğer Beşiktaşlılar daha mutlu uyurdu ama dediğim gibi beraberliğe sevinmemek gerek. Nihat, Tabata, Bobo, Nobre gibi isimlerle son dakikalarda aranan goller gelmedi. Değinmeden geçmeyeyim, Nihat bariz istekliydi bu maçta. Ligde attığı gol sonrası moral bulmuş gibi. Bu arada, Michael Fink, varlık-yokluk kavramlarını sorgulamamıza neden oldu.

Beşiktaş'ın matematiksel olarak gruptan çıkma şansı devam ediyor etmesine ama gol atma problemini çözmezler ise bu çok zor gözüküyor. Beşiktaş'ın bir an evvel toparlanıp geçen yılın ikinci yarısındaki gibi oynamasını diliyorum...

Hiç yorum yok:

Paylaş