6 Ağustos 2009

Bu gelen Cimbom'un ayak sesleri...

Geçen yıl hevesimiz kursağımızda kalmıştı, yok yok midemize inmesine ramak vardı hatta.

İşte bu sene, midemize inmesine ramak kalan lokmayı sindirme senesidir.Galatasaray 6-0 Maccabi Netanya

Gollerimizi Barış Özbek (2), Keita ve Nonda (3) kaydetti.

Maç hakkında yorum yapacağım demiştim, aslında yapılacak yorum yok ama geceden bazı detayları aktarayım.

-Keita'nın gol sevinci: Kadıköy'de olası bir gol sonrası atacağı taklalar rakip takım taraftarlarının sağlığını olumsuz etkileyebilir.

-Nonda'nın frikik golü: Nonda'da frikikten gol attıysa duran top sorunu büyük oranda çözülmüş demektir. Ayrıca Nonda'nın frikiği dışında son 4 maçta duran toptan atılan 4 gol var.

-Bu maçta Aydın 4 asist yaptı, 1 golü de hazırladı. Frank Rijkaard'ın gelişiyle bu çocukta acayip değişimler başladı. Son 2 maçtır gayet iyi oynuyor. Bu gidişle bu sene biraz zor kadro kuracağız gibi.

-Tobias Linderoth'un menisküsünde yırtık tespit edilmiş maçtan sonraki tedavisinde. Evet belki çok iyi bir oyuncu ama, oran-orantı yaptığımız zaman verdikleri götürdüklerinden çok daha az. Bence kendisine teşekkür edip yollar ayrılmalı. Son zamanlarda müzmin sakat cümlesinin karşılığı oldu Tobias Linderoth. Ben de dahil taraftarın büyük çoğunluğu kendisinden umutluydu ama son sakatlık haberi bu umutları yerle bir etti. Kendisi ile açılacak kontenjana daha sağlam bir önlibero alınmalı. Şu anda belki de önliberodan başı en çok ağrıyan takım biziz. Mehmet Topal&Linderoth ikilisi müzmin sakat. O mevkiide oynayabilecek en sağlam adam Mustafa Sarp. Ona bir şey olmaması için dua etmek gerek.

UEFA'daki yeni rakibimiz Estonya ekibi Levadia Talinn oldu. İlk maçı Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacağız.

UEFA yolunda 3.adımı kazasız belası geçmek dileğiyle...

http://www.fussballtempel.net/uefa/EST/Kadrioru.html

Hiç yorum yok:

Paylaş