15 Temmuz 2009

Galatasaray'daki Forma Sorunsalı

Adidas bunu bilerek mi yapıyor, yoksa kulüp kar oranı düşmesin diye formanın kalitesinden mi kısıyor anlamak güç.Logo düşmüş. Bu ilk olan bir şey değil. Geçen yıl bir çok kez başa gelen bir şey. Logo dikiş değil yapıştırma olduğu için bu böyle. Yani pazardan 5 Lira'ya aldığımız fason formalarda bile logolar dikiliyken lisanslı üründe logo yapıştırma!

Bir başka detay:


Parçalı forma üzerinde siyah font. Yani beyaz font yerine siyah hangi aklın mantığın ürünü olabilir? Kulüp neden iki yıldır bunun üzerinde durmaz? Diğer formalarda (Örneğin BJK) siyah forma üzerine gri font, beyaz üzerine siyah font uygulanırken biz de parçalı üzeri siyah!

3.Detaya geçelim:
TÜRK TELEKOM zemini Kırmızı! Eh, sırtta Ülker önde Türk Telekom kollarda Avea. Bu sene reklam panosu satın alacağız anlaşılan.


Yeni 10 numaramız Arda'nın ikinci adı falan mı Ülker? Böyle saçmalık olamaz...
Bu saçmalık umarım yeni formalarda olmaz. Yarınki Tobol maçında yeni formalardan birini giyecekmişiz, bu nedenle biraz da olsa umudum var. Sırt reklamının numara altına alınması, Türk Telekom yerine TTNET reklamı, font renkleri gibi detaylar için...

Hiç yorum yok:

Paylaş