21 Temmuz 2009

Fenerbahçe'deki Brezilya Lobisi

-Anıl'ın yazısının devamı olarak yazıyorum...Fenerbahçe 2 sezon aradan sonra Brezilya Lobisi'ni tekrar tek çatı altında bileştirdi. Bilica, Clarindo Dos Santos ve Cristian Oliveira ile birlikte Fenerbahçe'deki Brezilyalı sayısı 8'e yükseldi.

Benim şahsi görüşüm bu "Brezilya çetesi" Alex önderliğinde sezon sonuna doğru Christoph Daum ve Güiza'nın da fişini çekerler. Alex sadece kaptanlık yapmıyor, bu çetenin bir önderi. İstediğini aldırıyor, istediğini göndertiyor. Bu yıl Aragones'in fişini çekenler, şimdi Aragones'ten kalan yegane hatıra İspanya'nın penaltısız gol kralı Daniel Gonzales Güiza'yı da bitirecekler. (Hoş kendisi geldiğinden beri dolmadı ki bitsin)

Korku filmi gibi. Lider Alex önderliğinde Bilica, Çakma Gökçek Wederson, Roberto Carlos, Edu, Deivid ve son olarak iki yeni tranfer. Bu iki yeni transfer o kadar şişirildi ki kelimelerle anlatılamaz.

Şöyle ki, nasıl Christoph Daum geldiğinde Rijkaard'ı bile gölgesinde bıraktı yüce Türk basını sayesinde, şimdi Keita&Franco'dan sonra Fenerbahçe'deki çetenin son elemanları futbolcu kategorisindeki bu görevi üstlendi. Derine inersek Fenerbahçe kadar reklam yapmayı seven (tabi ki bunda basının da faydası büyük) başka bir kulüp var mıdır Dünya üzerinde? -Şimdi Real diyeceğim birileri sopayla kovalayacak beni:)- Kaldı ki Keita geldiğinde "Çakmasını alsanız ne yazar harbisini alamadınız ki?" diyen bir camiadan bir şey beklenemez... Burada harbiden kasıt Barcelona'da forma giyen Keita. Bu mantaliteye ne anlatırsan anlat anlamazlar zaten.

Xabi Alonso'lardan, Senna'lardan, Tomasson'lardan buralara... Tilki'nin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanı misali, Brezilya Lobisi'ne geri dönüş. Hayırlısı olsun kendilerine.

Dip Not: +3 yabancı ile (Volkan, Gökhan Gönül, Semih Şentürk) ile Brezilya Ligi'nde oynayabilir Fenerbahçe. Çünkü son transferlerle birlikte kendilerini aştılar. Türkiye fazla gelir onlara...

1 yorum:

shadowturk dedi ki...

bir gs li olarak fener yazma hakkını kim veriyor sana...fb de oynarken begenmedeiğiniz servet türkü baba cesuryürek oldu değilmi.

Paylaş