19 Mayıs 2009

Tottenham Hotspur Portresi #1
Harry Redknapp'ın ekibi bu hafta Liverpool ile oynuyor Anfield Road'da. Liverpool uzun zamandır bu kadar yaklaştığı şampiyonluğu Manchester'a kaptırdı. Halbuki çok yaklaşmıştı Benitez'in ekibi. Tabi onlarda bizim gibi Lig şampiyonluğuna orantılı teknik direktör kovma mekanizması olmadığı için Benitez devam ediyor görevine...

Tottenham'a parantez açalım. Bu yıl ki geniş kadrosuna rağmen ne UEFA'da ne de Lig'de istediği konumda değiller. Zaten Redknapp'ın hala o koltukta oturmasını anlayabilmiş değilim. Bu seneki en sansasyonel sonucu deplasmanda 4-4'lük skorla Arsenal karşısında alan Londra ekibi, 51 puan ile 8.sırada yer alıyor.

Kadrolarında PSV'den tanıdığımız Gomes, Huddlestone, Modric (Ne zaman adı geçse yaz ayları gelir aklıma, Euro 2008 :) Lennon, Bent, Bentley, Pavlychenko gibi yıldızları barındıran Hotspur, bir türlü istenilen başarıyı yakalayamadı. En skorer isimleri 42 maçta 17 gol atan Darren Bent ve 27 maçta 15 gol atan Roman Pavlychenko. Ancak ligdeki konumları maalesef iç açıcı değil bu isimlere rağmen. Gelecek sene bizdeki gibi bir revizyon lazım Tottenham'a.

Devamı daha sonra...

Hiç yorum yok:

Paylaş