17 Mayıs 2009

Galatasaray - Gençlerbirliği | Harry Kewell resitali
Tatsız geçen bir sezonun son 2 haftasına girilirken Galatasaray 1 maçlık aradan sonra seyircisinin karşısına çıktı Ali Sami Yen Stadı'nda. Televizyondan görebildiğim kadarıyla kapalı alt tribünde büyük boşluklar vardı. Kapalı üst tribüne monte edilen, taraftarın kapalı alt tribün çatısına geçmesini engelleyecek olan kırılmaz cam bloklar dikkatimi çekti ilk olarak -bunlara barikat desek daha iyi olur- Yüksekliği 180cm imiş bu camların. İlk duyduğumda biraz uzun olduğunu düşündüm, televizyondan görünce bu düşüncemin gerçek olduğunu gördüm.

Galatasaray sahaya De Sanctis, Serkan Kurtuluş, Emre Aşık, Emre Güngör, Hakan, Barış, Ayhan, Mehmet Topal, Arda, Lincoln, Baros onbiri ile sahaya çıktı. Şaşırdığım bir nokta vardı bu ilk onbirde. Harry yok! Bülent Korkmaz ne yapmaya çalışıyor diye düşünürken maçın başlangıç düdüğü çaldı. İlk yarı da anlatılacak pek bir şey yok. Arda, Lincoln ve Baros bireysel yetenekleri ile bir şeyler yapmak için çabaladı durdu. Maç bence 35.dakikada Oz Büyücüsü'nün Emre Güngör'ün bu sezon 3.kez sakatlanmasının ardından oyuna girmesiyle başladı. Girdikten sonra bir süre sağda gördük Harry'i. Daha sonra sol kanada geçti. Bu dakikadan sonra o kanattan kıpırdanmalar başlamıştı ki, 63.dakikada Ayhan'ın soldan çok güzel çevirdiği topa Aslan'ım Kewell'ım sol ayağı dersem inanmayın, sağ ayağıyla çok klas vurdu. Bu dakikadan itibaren Galatasaray biraz daha yüklenmeye başladı. Dakikalar 67'yi gösterirken bu kez Wizard of Oz'un soldan çevirdiği topa Barış Özbek sağ ayağının dışı ile (hayret ki sol ayağı ile vurmaya kalkmadı) mükemmel bir vuruş yaptı: 2-0. 35 dakikada maçı döndürdü Harry Kewell. Yıldız dediğin bu olsa gerek. Sorunsuz, tertemiz top oynuyor bu adam.

Gençlerbirliği cılız ataklar ile yüklenirken içimden "Allah'ım şükür bu akşam 2 farklı kazanacağız galiba" diye içimden geçiriyordum. O sıra Kasımpaşa - Altay maçının skoruna bakmak için internete göz atayım dedim. Biraz da foruma takıldıktan sonra maça dönüş yaptım. 90+2.dakikada Hurşit ile geldi Gençlerbirliği. Onun vuruşunu Sanctis çeldi, Cem Can çevirdi ve Kahe'nin dokunuşu ile top boşalan kalemizin filelerine gitti. "Yahu biz 2 farklı kazanamayacağız" dedim kendi kendime maç sonrasında. Şimdi biraz keyfim kaçık. Zira Karşıyaka - Kasımpaşa maçı halen 1-1 devam etmekte 22.45 itibarı ile. Karşıyaka'da yenerse, bu gece rahat bir uyku çekebiliriz... Son olarak, Bülent Korkmaz'ın ne yapmaya çalıştığını anlayan varsa yorum bölümüne yazabilir. Önce Cassio Lincoln şimdi de Harry Kewell. Allah'tan Harry sorunsuz da dert olmuyor...

Bu arada Man of the Match:Bizden de sana selam Harry Potter! Büyük adamsın...

Fotoğraflar: Galatasaray.org


Hiç yorum yok:

Paylaş